Hledám novou práci

Hledání práce je činnost, která vyžaduje hodně času, stresu a úsilí. Uchazeči o zaměstnání musí podniknout mnoho kroků, jako je procházení inzerátů, psaní životopisů a motivačních dopisů, čekání na odpovědi a účast na pohovorech. Naštěstí existují různé možnosti, jak si usnadnit hledání práce v online prostředí. V tomto článku vám představíme některé z nich.

Využijte specializované webové portály

Internet je nejčastějším zdrojem informací o volných pracovních místech. Existuje mnoho webových portálů, které shromažďují nabídky z různých oborů a lokalit. Například celorepublikový portál Jobs.cz je jedním z nejpopulárnějších a nejnavštěvovanějších serverů pro hledání práce v České republice.
Pokud hledáte práci v konkrétním regionu, můžete využít lokální pracovní weby, které se zaměřují na menší a místní firmy. Například web pracebrigadypraha je regionální pracovní portál pro Prahu a okolí, který nabízí jak dlouhodobé, tak krátkodobé pracovní příležitosti.

Sledujte sociální sítě

Sociální sítě jsou dalším nástrojem, který můžete využít při hledání práce. Mnoho firem zveřejňuje své nabídky na svých facebookových stránkách nebo v různých facebookových skupinách zaměřených na určitý obor nebo profesi.

Sociální sítě vám také umožňují sledovat společnosti, které vás zajímají, a navazovat kontakty s lidmi, kteří by vám mohli pomoci najít práci. Jednou z nejdůležitějších sociálních sítí pro profesionální účely je LinkedIn. Na této platformě si můžete vytvořit profesionální profil, který prezentuje vaše kvalifikace, zkušenosti a dovednosti. Můžete také sledovat firmy, jejichž aktivity a nabídky vás zajímají, a komunikovat s lidmi z vašeho oboru.

Hledejte práci i v terénu

Kromě internetu existují i jiné způsoby, jak najít práci v terénu. Jedním z nich je obrátit se na úřad práce ve vašem bydlišti. Úřad práce vám pomůže s registrací do databáze uchazečů o zaměstnání, s vyřizováním podpory v nezaměstnanosti a s hledáním vhodného zaměstnání podle vašich kvalifikací. Úřad práce také nabízí různé kurzy a školení pro zvýšení vaší zaměstnatelnosti.
Dalším způsobem, jak najít práci v terénu, je obrátit se na personální agentury. Tyto agentury spolupracují s různými firmami a hledají pro ně vhodné kandidáty na různé pozice. Personální agentury vám mohou nabídnout jak dlouhodobé, tak krátkodobé smlouvy, a také vám pomoci s přípravou na pohovor. Pokud se rozhodnete využít služeb personální agentury, ujistěte se, že je seriózní a má akreditaci od ministerstva práce a sociálních věcí.

Pokud máte konkrétní společnost, u které byste rádi pracovali, můžete se pokusit navázat přímý kontakt s ní. Většina firem má na svých webových stránkách sekci, kde zveřejňují informace o volných pracovních místech. Můžete si prohlédnout nabídky, které vás zajímají, a poslat jim svůj životopis a motivační dopis. Můžete také zkusit zavolat nebo navštívit firmu osobně a zeptat se na možnosti spolupráce.

Buďte aktivní a trpěliví

Hledání práce je proces, který vyžaduje aktivitu a trpělivost. Po odeslání životopisů si pravidelně kontrolujte svou e-mailovou schránku a nezapomínejte na složku s nevyžádanou poštou. Může se stát, že pozvánka na pohovor skončí ve spamu. Také buďte připraveni na to, že vám může volat neznámé číslo, které by mohl být personalista nebo zaměstnavatel. Pokud nemůžete hned odpovědět, zavolejte zpět co nejdříve.

Hledání práce je někdy frustrující a stresující záležitost, ale neztrácejte naději. Snažte se být optimističtí a využijte všechny dostupné zdroje a nástroje, které vám pomohou najít práci snů. Přejeme vám hodně štěstí!

Leave your thoughts

Spravujeme facebookovou skupinu s nabídkami práce v Praze. Pravidelně do ní přidáváme nové pracovní pozice v Praze a okolí. Připojte se ke skupině a Facebook vám naservíruje aktuální pracovní nabídky.
Facebooková skupina
s nabídkou práce

Brigády v Praze a okolí

Členění brigád dle skutečného místa výkonu v pražském regionu.

Práce pro specifické skupiny pracovníků

Nabídka pracovních míst pro specifické skupiny zaměstnanců, které mají určité časové, zdravotní či jazykové omezení.

Články & zprávy

Představení zaměstnavatelů v Praze a okolí, tipy na zajímavé pracovní pozice a příležitosti. Aktuality z Prahy a okolí. Zprávy a informace týkající se práce a zaměstnání.

Jak napsat motivační dopis

Všechny články, Rady a tipy

Jak napsat motivační dopis Motivační dopis se v posledních letech změnil z rozsáhlých esejí na stručné průvodní dopisy. Jeho účelem...

Číst více >

Hledám novou práci

Všechny články, Rady a tipy

Hledám novou práci Hledání práce je činnost, která vyžaduje hodně času, stresu a úsilí. Uchazeči o zaměstnání musí podniknout mnoho...

Číst více >

Jak se připravit na pohovor?

Všechny články, Rady a tipy

Co vše bych měl vědět před pohovorem? Pohovor s personalisty má za cíl získat co nejvíce informací o vašich dovednostech,...

Číst více >

FB skupiny v Praze a okolí

Dění ve městě, Rady a tipy

Připojte se do FB skupin v Praze a okolí V Praze a okolí provozujeme řadu facebookových skupin, která vám pomohou...

Číst více >

Nejlepší překladatelé a tlumočníci v Praze a okolí

Všechny články, Zajímavé pracovní příležitosti

Jak vybrat v Praze nejlepšího překladatele nebo tlumočníka... Často jsou firemní HR specialisté pověřeni úkolem, vybrat pro dlouhodobou spolupráci spolehlivého...

Číst více >

Studium a výuka jazyků v Praze

Všechny články, Dění ve městě

Kde se v Praze učí jazyky nejlépe... V Praze působí velká řada jazykových škol a soukromých lektorů, kteří mohou pomoci...

Číst více >

Nabídky práce v Praze a okolí. Přehled pracovních příležitostí pro všechny, kteří chtějí pracovat v místě bydliště. 

Kontaktujte nás

Práce v místě bydliště z.s.
zapsaný spolek
mistni-prace.webnode.cz
info@pracebrigadypraha.cz